loader image
POLANÓW

Rozstrzygnęliśmy przetarg na wybór firmy, która wybuduje dom wielorodzinny wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Sławieńskiej w Polanowie

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma TELMAX E.R. Gliszczyńscy S.J. z Człuchowa i to z nią została podpisana umowa na wykonanie inwestycji.

Nowoczesny dom wielorodzinny powstanie przy ul. Sławieńskiej/Jana Pawła II na działce o powierzchni 4998 m kw. Będzie zbudowany w technologii tradycyjnej, a proces inwestycyjny wyniesie 18 miesięcy (licząc od dnia podpisania umowy z wykonawcą).

Lokale, które zostaną wybudowane w Polanowie, będą miały powierzchnię od 44,43 m kw. do 56,95 m kw. Zostaną wyposażone pod klucz, co oznacza, że standard wyposażenia obejmie: panele podłogowe w pokojach, kafelki w łazienkach, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne, gniazdka, włączniki, biały montaż: w łazienkach – wanna lub prysznic, umywalka, toaleta, instalacja do podłączenia pralki; w kuchniach – zlewozmywak, kuchenka indukcyjna, płytki na podłodze, otynkowane i pomalowane ściany.

W budynku zaprojektowano duże komórki lokatorskie od 6,90 m kw do 10,44 m kw, a także wózkownię o powierzchni ponad 10 m kw. Na terenie działki przewidziano parking na 30 miejsc postojowych.

Polanowscy radni w podjętej przez gminę uchwale bardzo szczegółowo określili zasady naboru. O mieszkania będą mogły ubiegać się osoby:

  • które nie mają zdolności kredytowej, a mają tzw. zdolność czynszową
  • których dochody są zbyt wysokie, by przyznano im lokal komunalny
  • które nie posiadają tytułu prawnego do lokalu mieszkalnego w Polanowie

Pierwszeństwo najmu będą miały osoby wychowujące przynajmniej jedno własne lub przysposobione dziecko, a także seniorzy – tj. osoby, które ukończyły 65. rok życia.

Po zakończeniu naboru lista najemców zostanie sporządzona przez pracowników Urzędu Gminy Polanów.